A101 Maaşları Ne Kadar? 2022

yazan Halil Koca
a101 maaşları

A101 Maaşları Ne Kadar? 2022

Günümüzde üniversite okuyan öğrencilerin çoğunun başvurduğu a101 market sık sık personel alımı yapmaktadır, A101 maaşları ne kadar ve bir çok A101 ile ilgili sorularınızı bu içeriğimizde sizlere sunacağız. Korona virüsten çoğu şirket olumsuz etkilenirken süpermarket olan A101 firması ve bir çok süpermarket olumlu bir şekilde etkilendi. Bütün halk evlere kapanacağı için marketlerden alışveriş yaptı. Uygun fiyatlı olduğu için A101 diğer marketlere nazaran bu dönemde daha fazla satış gerçekleştirdi. Haliyle satışları artan A101 firması bu nedenle şubelerine fazlasıyla personel alımı gerçekleştirdi. Bu firmada çalışmak isteyen kişiler firmanın verdiği maaş miktarını merak ediyor.

A101 Nedir?

Migros, Şok, Bim, CarrefourSa gibi dev firmalarla rekabet eden A101 Türkiye’nin en büyük market zincirlerindendir. Firmanın sahipleri ismini koyma sebepleri e-postalarda yer alan kodları görmeleri üzerine bu tarz bir isim koyma kararı almışlardır. Çevrelerine danışan sahipler bunun üzerine isimin A101 olmasına karar vermiştir. Sosyal medyada ve halk arasındaki dedikoduya göre bu isim 101.ayet nedeniyle firma bu isimi koymuştur. A101’in %29.8’lik hissesini e Zapsu ailesi, Memorial Sağlık Grubu ve Aydın Örme firmalarının sahibi olan Turgut Aydın’a satmıştır.

a101 maaşları 2022

A101 Personel Maaşları Nelerdir?

A101 marketinde bir çok daldan çalışan bulunmaktadır. Bu nedenle mağaza sorumlusu, depo elemanı, nakliye elemanı, bölge müdürü, dağıtıcı, depo sorumlusu, kasiyer, reyon görevlisi, mağaza müdürü bu dallarda binlerce personel istihdam edilmektedir. Her pozisyonda çalışan kişinin aldığı maaş değişmektedir.

 • A101 bölge müdürü ortalama olarak 6-7 bin TL kazanmaktadır.
 • Mağaza müdürü ve sorumlusu ortalama olarak 5-6 bin TL kazanmaktadır.
 • A101 mağaza müdür yardımcısı ortalama olarak 5 bin TL kazanmaktadır.
 • A101 kasiyer maaşları ortalama 4-5 bin TL almaktadır.
 • Diğer kalan personeller ortalama olarak 4.500-5000 TL almaktadır.

A101 Çalışma Şartları ve Saatleri

A101 Türkiye genelinde her şehir ve ilçede bulunmasıyla ünlü olmuş bir market zinciridir. Bu nedenle bu şubeler mecburen sık sık personel istihdam etmektedir. Bu kadar fazla kişiyi yönetmek ve pandemi zamanında bunu yapmak çok zorlayıcıdır. 50 bine yakın personeli bulunmaktadır. Bir personel 2,3 çalışanın yapacağı işi mecburen yapmak zorunda kaldığı oluyor.

Firmanın çalışma saatleri ortalama 09.00-21.00 saatleri arasındadır. Bu tarz süper marketlerde müşteriye hizmet verdikten sonrada çalışmalar yürütülmektedir. Mağaza temizliği ve hazırlığı müşteriler gittikten sonra devam eder. Personeller vardiya usulüyle çalışır. Bazı personeller sabah erken gelip öğlen çıkabilirler bazıları da öğlen gelip kapanışa kadar mağazada dururlar. A101 çalışanlarının çalışma saatleri günlük 9 saattir fakat temizlik, yoğunluk, hazırlıktan dolayı günde 10-11 saat çalışma saatlerine kadar uzar. Haftada 1 gün izinleri bulunmaktadır, izin günleri marketlerin yoğun olmadığı güne göre belirlenmektedir. 1 yıl boyunca çalışanlar senelik izinleri 16 gün olarak belirlenmiştir.

a101 personel maaşları

A101 Başvuru Şartları ve Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bu denli büyük bir firma olan A101’de çalışabilmek için bazı şartları bulundurmanız gerekmektedir. Şartlar şu şekildedir.

 • Erkek adayların askerlikle alakalı bir sorunları bulunmaması gerekmektedir.
 • Başvuracak kişilerin en az lise mezunu olması gerekmektedir.
 • Önlisans ve lisans mezunu adayların işe alımlarda şansı daha fazladır fakat kesin alınacaklar diye bir durum yoktur.
 • Adli sicil kayıtlarının temiz olması gerekmektedir.
 • Eğer herhangi bir tecrübeleri var ise işe alımları daha kolay olmaktadır.

Başvuracak kişilerin bazı belgeleri yetkililere sunmaları gerekmektedir. Adayın tanınması ve başvurunun tamamlanması için bu belgeler şarttır.

 • Sağlık Raporu
 • Kimlik fotokopisi
 • 4 adet vesikalık fotoğraf
 • Adli sicil kayıtı
 • İkametgah belgesi
 • Diploma kopyası

Trendyol kurye maaşları ve lise staj maaşları için içeriklerime göz atabilirsiniz.

Diğer Gönderiler

1 Yorum

Zara Maaşları 2022 - Personel, Kasiyer ve Yönetici Maaşları Ne Kadar? 3 Şubat 2022 - 18:36

[…] marketlerden olan A101 marketinin maaşlarını ve trendyol kuryelerinin maaşlarını merak ediyorsanız göz […]

yanıtla

Yorum Yap