Binance’ten Para Nasıl Çekilir ?

yazan Halil Koca
binance para çekme

Binance’ten Para Nasıl Çekilir ?

Yeni gelen kurallar gereği coin alım satımında binance üzerinden papara ve ininal kart geçersiz olmaktadır. Bugünden itibaren papara ve ininal geçersiz olmaktadır. Daha öncesinde kolaylıkla kendi papara veya ininal kartınız sayesinde binancede alım-satım işlemleri yapabiliyordunuz. 29.04.2021 tarihi ile papara ve ininal ile para çekemiyorsunuz. Normal olan banka ve kredi kartlarınız ile de alım-satım yapamıyorsunuz. Binance’ten para çekme nasıl olur ? Kolay bir şekilde anlatacağım.

Öncelikle binance TR uygulamasını yüklemeniz gerekiyor. Binance’de bulunan bakiyenizi binance TR hesabınıza aktarmanız gerekiyor. Bütün bakiyenizi aktardıktan sonra binance TR uygulamasından dilediğiniz gibi liralarınızı kartınıza veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Binance’ten para çekme aslında bu kadar kolay.

Başka bir yöntem olarak binance hesabınızdaki bakiyenizi herhangi bir Türk borsasına aktararak liraya çevirip oradan kartınıza veya banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Fakat ben bu seçeneğe pek sıcak bakmıyorum, malum son zamanlarda Türk borsalarının güvensizliği her yerde haber yapılıyor.

Binance ile Binance TR ‘ ye Para Aktarımı

Oldukça kolay olan bu işlemi size kolay bir şekilde anlatacağım.
Öncelikle binanceye giriş yapıp cüzdan kısmına geliyorsunuz. Burada transfer yazan yere tıklıyorsunuz. Önünüze bir sekme açılacak burada alıcı kısmına tıklıyoruz ve Binance TR’yi seçip paramızı aktarıyoruz.
Fakat Binance TR’ye aktaracağımız para sınırlı sayıda aktarılmaktadır. Bunun için aktaracağınızı tether olarak aktarmanızda fayda var. Binance’deki paranızı tethere çevirdikten sonra binance TR’ye aktarıyoruz, oradan tetherinizi Türk Lirasına çevirerek banka hesabınıza kolaylıkla aktarabiliyorsunuz.

binance para aktarma

Türk Borsası İle Para Aktarımı

Binance’a girdikten sonra cüzdan kısmından çekme butonuna tıklıyoruz. Aktarmak istediğiniz bakiyenin üstüne tıklıyoruz. Açılan adres kısmına, aktarmak istediğiniz Türk borsasından aldığınız adresi giriyorsunuz. Dikkat etmeniz gereken en önemli şey aldığınız adresin, hangi bakiyeyi çekmek istiyorsanız onun adresi olduğundan emin olmalısınız. Bu alacağınız adresi bakiyenizi aktaracağınız borsa sitesinden kolaylıkla alabilirsiniz. Yanlış adres girmeniz durumunda varlığınız kaybolacaktır o yüzden lütfen dikkatli olun.

Binance TR Nedir ?

9 Eylül 2020 tarihinde Binance TR duyurulmuştu. Binance TR’nin amacı Türkiye’de ikamet eden insanların Türk Lirası ile kolaylıkla kripto para satın alabileceğini ve alım satım işlemleri gerçekleştirebileceği bir platformdur. Türkiye’deki insanların direkt olarak banka kanalı üzerinden Türk Lirası yatırma ve çekme işlemleri yapabilmektedir. Binance TR’nin sahibi Binance’dir. Türkiye’de ise operatörü BN Teknoloji A.Ş.’dir. BN Teknoloji A.Ş. bir fintech şirketi olarak kuruldu. Binance TR, piyasada en iyi alım satım likiditesi, en gelişmiş güvenlik araçları, en güçlü eşleme motoru, saklama ve risk kontrolleri dahil olmak üzere Binance Borsası’nın bütün işlevleri ile desteklenmektedir. Binance dünyada bulunan en güvenilir kripto para alım satım borsasıdır. Gönül rahatlığıyla binance ve binance TR kullanabilirsiniz. Binance, Ocak 2018 itibariyle işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu.

binance'ten para nasıl çekilirDaha fazla kripto paralar ile ilgili içerik istiyorsanız yorum yazmayı unutmayın. Kripto Para Nasıl Alınır, Kripto Paraya Vergi Gelecek mi ve Mining Nedir ? adlı içeriklerime göz atabilirsiniz.

Diğer Gönderiler

4 yorumlar

Kripto Paraya Vergi Gelecek mi? - Halil Koca | İçerik Üreticisi 30 Nisan 2021 - 01:39

[…] bulunmaktadır. Buraya tıklayarak kripto para nasıl alınır adlı içeriğime gidebilirsiniz. Binance üzerinden nasıl para çekileceğini merak edenler göz […]

yanıtla
Kripto Para Nasıl Alınır - Güvenilir Kripto Para Alım Uygulaması? Bitcoin 30 Nisan 2021 - 02:06

[…] umarım yararlı olmuşumdur. Kripto para vergilendirmesi hakkında içeriğime bakabilirsiniz. Binance üzerinden nasıl para çekileceğini merak edenler göz […]

yanıtla
Mining Yapma - Mining Nedir ? Mining Ne Kadar Kazandırır ? Kripto Para 8 Mayıs 2021 - 02:42

[…] Kripto Para Nasıl Alınır ? Merak ediyorsanız içeriğime göz atmayı unutmayın. Ayrıca Kripto Para Hesabınıza Nasıl Çekilir ? ve Kripto Paraya Vergi Gelecek Mi ? içeriklerime de göz […]

yanıtla
NFT Nedir ? NFT Nasıl Yapılır - NFT Nasıl Alınır ? 23 Kasım 2021 - 16:51

[…] paralarla ilgili daha fazla bilgi için kripto para nasıl alınır, mining yapma, binanceden nasıl para çekilir adlı içeriklerime göz […]

yanıtla

Yorum Yap