Boks Eldiveni Önerisi

yazan Halil Koca
boks eldiveni önerisi

Boks Eldiveni Önerisi

Bu içeriğimi boksa yeni başlayacak olanlar veya kullandığı eldivenden rahatsız olanlar için hazırlıyorum. Boks eldiveni ve diğer antreman malzemelerinin ne kadar önemli olduğundan bahsedeceğim. Öncelikle boks antremanı için en temel şey boks eldivenin konforu ve rahatlığıdır. Öncelikle boks eldivenini seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bahsedeceğim. Boks Eldiveni Önerisi? Kaliteli Yüksek Fiyatlı Boks Eldiveni Önerisi? Orta Fiyatlı Boks Eldiveni Önerisi?

  • Boks eldiveni seçerken ilk yapmanız gereken sporcunun sıkleti ve seviyesiyle, haftada ne kadar antreman yaptığınız göz önüne alınmalıdır.
  • Boks eldivenleri suni deri ve gerçek deri malzemeler kullanılarak yapılmaktadırlar. Suni deriler gerçek derilere kıyasla çok çok daha uygun olmaktadır. Bu nedenle çoğu sporcu maalesef suni deri eldiven kullanmaktadır. Profesyonel olarak ve kaliteli bir eldiven almak isteyenler kesinlikle dayanıklı ve kaliteli deri eldiven almalarını öneririm. Deri eldivenler sunilere kıyasla koku yapmaz ve uzun süre kullanabilirsiniz.
  • Boks eldivenlerinde eldivenin boyutunu ve ağırlığını belirten ölçüler bulunmaktadır. 6 oz, 8 oz, 10 oz, 12 oz, 14 oz, 16 oz, 18 oz. Öncelikle amatör ve profesyonel maçlarda kullanılan eldiven oz’u 10 ve 12’dir. Antreman için önerilen oz 10-16 arasıdır. Bu aralıkta herhangi bir eldiven alabilirsiniz antremanınız için idealdir. Maçlarda kullanılan eldivenlerin oz’unu maça gireceğiniz federasyon belirlemektedir.
  • Boks eldiveni alırken kesinlikle denemeniz gerekmektedir. Eldivenin elinize tam oturduğuna, parmaklarınızın eldivenin en uç kısmına kadar ulaştığına ve zorlanmadan elinizi yumruk şeklinde sıkmanız gerekmektedir.

boks eldiveni önerisi

Kaliteli Yüksek Fiyatlı Boks Eldivenleri

Fiyatlandırma olarak 400 – 2000 tl arasında olan boks eldivenleridir. Piyasada bulabileceğiniz en iyi markalardan bahsedeceğim. FairtexYokkaoVenumTwins SpecialEverlast – Hayabusa – Top KingLonsdale – Conquer. Bu markalardan bazıları orta fiyatlı eldivende satmaktadır. Örneğin everlast ve londsale yüksek fiyatlı eldivenleri bulunmaktadır aynı zamanda orta fiyatlı eldivenleride mevcuttur. Kalite olarak bu eldivenler yabancı marka olduklarından dolayı fiyatları yüksektir fakat görebileceğiniz en kaliteli eldivenlerdir.

Orta Fiyatlı Boks Eldivenleri

Fiyatlandırma olarak 100 – 500 tl arasında olan boks eldivenleridir. Türkiyede sık kullanılan eldiven markalarıdır fiyat olarak uygun kalitelilere göre uygundur. Fakat bu markaların eldivenleri kalitesiz değildir. Dragon – Adidas – Kimono – Cyclone – Top Ten – Green Hill. Orta kalitede bu fiyatla alabileceğiniz fiyat performans markaları bunlardır. Dragon özellikle bunların içerisinde benim favorimdir. Aynı zamanda dragon muaythai federasyonunun yaptığı maçlarda kullanılmaktadır. Kimono ise kickboks maçlarında kullanılmaktadır. Uluslararası kickboks maçlarında top ten marka kullanılmaktadır.

Uygun Fiyatlı Boks Eldivenleri

Öncelikle bunların fiyat aralığı -200 tl altındadır. Fakat bu markaları kullanmanızı kesinlikle önermiyorum. Bileğinizin ve teninizin sağlığı için sporu uzun süreli yapmak istiyorsanız bu markaları kullanmayın. Aksi takdirde bu marka eldivenler bileğinizi burkabilir veya parmaklarınıza zarar verebilir. Delta – Energy – Outshock – Liggo bu markalardan bazılarıdır.

Boksörlerin yumrukları silah sayılır mı adlı içeriğime tıklayarak bu konuyu merak ediyorsanız kesin bir sonuca varabilirsiniz.

Diğer Gönderiler

1 Yorum

Boksörlerin Yumrukları Silah Sayılır mı ? Boksör Yumrukları - Boks 25 Mart 2021 - 14:36

[…] dair iddialar var. Fakat bu iddiaların hiç biri gerçek değildir. Boks ile ilgileniyorsanız boks eldiveni önerisi içeriğime giderek kendinize uygun eldiveni […]

yanıtla

Yorum Yap