Kripto Para Nasıl Yapılır?

yazan Halil Koca
kripto para nasıl alınır

Kripto Para Nasıl Yapılır? 2022

Günümüz teknolojisinde bir sürü kripto para piyasaya çıkmaktadır. Bu içeriğimde kripto para nasıl yapılır bundan bahsedeceğim. Biliyorsunuz piyasaya yeni çıkan kripto paralar bir anda çok değer kazanabiliyorlar veya bir anda patlayabiliyorlar. Bu içerikte direkt olarak nasıl kripto para yapabileceğinizi anlatacağım. Nasıl üretildiğini ve tek tek aşamalarını anlatacağız. Kripto para üretilirken birden fazla metot ile üretilmektedir. Son zamanlarda sosyal medya ünlülerinin ve bir çok ünlünün kripto para çıkardığını ve sattığını görüyoruz. Peki bu koinleri nasıl üretiyoruz bunu merak edenler için anlatıyorum.

Kripto paralar 2021 yılında bir yükselişe geçerek artık 10 kişinin 9’unun ağzında mimlenmiş bir konudur çünkü her haber kaynağı, gazeteler, bloglar, finans otoriteleri kripto paralara göz dikmiş durumdadır. Bu yıl itibariyle herkes kripto paraların varlığını kabullenmiş olması gerekiyor hatta bazı ülkeler kripto para ile ödeme almaya başlamıştır. Kripto para piyasasına uymayan ülkeler gelişen teknolojiyi kaçırmış olacaklardır ki bu da geri kalmalarına sebep olacaktır.

coin nasıl yapılır

Sizde bireysel olarak bu işe göz diktiyseniz ve bir fırsat yakalamak istiyorsanız kripto paranızı çıkartabilirsiniz. Fakat bu işlemleri nasıl gerçekleştireceğinizi bilmiyorsunuz ve internette yazan bilgiler kafanızı çokar karıştırıyor, işte bu içeriğimi bu yüzden sizlere sunacağım.

  • Kullanım durumunuzu bilmelisiniz
  • Fikir birliği mekanizması seçmelisiniz
  • Blok zinciri platformu seçmelisiniz
  • Düğümleri tasarlamalısınız
  • Blok zincirinizin iç yapısını oluşturmalısınız
  • API’lere dikkat etmelisiniz
  • Arayüzü tasarlamalısınız
  • Kripto para biriminizi yasal hale getirmelisiniz

Kripto Para Birimi Nedir?

Normal para birimleri banknot, madeni para veya dolar – euro cinsinden tutuluyor. Para birimi depolamak ve dağıtmak için evrensel kabul edilen bir varlıktır.
Fakat kripto para birimi bunların yerine şifrelemeye dayanan dijital bir para birimi olarak tanınmaktadır. Herhangi bir merkezi platforma bağlı değildir ve para biriminin tüm işlevlerine sahiptir. Bir banknota sahip değildir ve jetonlarla karıştırılmamalıdır çünkü jetonlar kendi blok zincirlerine ihtiyaç duymaktadır. Jetonlar bir proje ile sınırlanıyor, madeni paralar her yerde kullanılmaktadır. Madeni paralar jeton satın alırken jetonlar jeton satın alamaz.

kripto para nasıl yapılır

Kripto Para Nasıl Yapılır? Coin Nasıl Üretilir?

Bir blockchain platformu seçmelisiniz, seçtiğiniz fikir mekanizmasına bağlı olacaktır. En popüler blok zinciri platformları şu şekildedir. Ethereum, Waves, NEMNxt, BlockStarter, EOS, CoinList, BitShares 2.0, IBM Blockchain, MultiChain, BigChain, HydraChain, KICKICO, QuorumIOTA
Düğüm, verilerin depolanmasından işlemlerin doğrulanmasına ve işlenmesine çeşitli görevleri gerçekleştirmektedir. Blok zincirini destekleyen internet bağlantılı bir cihazdır. Blok zincirleri düğümlere bağlı olmak zorundadır. Bundan sonraki aşamada blok zincirinizin iç mimarisini oluşturmanızdır. Seçtiğiniz blok zinciri platformunun önceden oluşturun ve API’leri sağlayıp sağlamadığını kontrol edin. Sıra ara yüzü tasarlamaya geldi çünkü iyi düşünülmüş bir ara yüz katılımcılara rahatlık sağlar. Son aşama olarak kripto paranızı yasal yapmanız gerekiyor, yavaş adımlarla ilerlerseniz herhangi bir sürprizden etkilenmezsiniz. Eğer başarılı bir şekilde ilerlerseniz blockchain’inizi geliştirip büyültün.

Kripto para nasıl alınır, mining yapma ,nft nedir, binance’ten para nasıl çekilir ve daha fazla içeriğim için sitemi gezmeyi unutmayın.

Diğer Gönderiler

Yorum Yap