Oyuncu Kulaklığı Önerisi 2021

yazan Halil Koca

Oyuncu Kulaklığı Önerisi

Bir oyuncu kulaklığı almak istiyorsanız, önceden kulaklık konusunda kendiniz bilgilenmelisiniz. Piyasada çok fazla oyuncu kulaklığı mevcut ve her birinin birbirinden farklı özellikleri var. İster pahalı ister uygun bir kulaklık alın bu kulaklıkların ses kalitesi, malzemesi, işçiliği ayriyetten mikrofonu var ise mikrofon kalitesi bu ve daha fazla özelliği göz önünde bulundurmalısınız. Oyuncu kulaklığı önerisi istiyorsanız bu içeriğime mutlaka göz gezdirin. 2021 yılının en iyi oyuncu kulaklıklarını ucuz, orta ve pahalı olmak üzere sizinle paylaşacağım.

Normal bir kulaklığa nazaran oyuncu kulaklıklarından müzik dinlemenin çok daha fazlası beklenmektedir. Bu nedenle oyuncular için özel tasarlanmış kulaklıkları almanızı kesinlikle tavsiye ederim. İyi bir performans istiyorsanız normal kulaklıklardan daha fazla bütçe ayırarak oyuncu kulaklığı almanız kesinlikle gerekli.

Oyuncu kulaklıklarını diğer kulak içi ve kulak üstü kulaklıklardan ayıran önemli bir fark oyuncu kulaklıklarının bütün kulağı kaplayan bir yapıya sahip olmasıdır. Kulağı kaplaması sebebiyle uzun süren kullanmalarda kulağınızı rahatsız etmez ve konforluk sağlar. Oyuncu kulaklıkları diğer kulaklıklara nazaran sağlam olması gereklidir. Çünkü gün içinde sık sık çıkarılıp takılır ve uzun süre kullanılır. Almadan önce mutlaka alacağınız kulaklığın kullanıcı yorumlarına ve tavsiyelerine bakınız. Youtube’dan almak istediğiniz kulaklığın inceleme videosunu izleyin.

Oyuncu kulaklıklarının yüksek bir konfor sunması gereklidir. Bu nedenle alacağınız kulaklığın sünger kısmını dikkate almanız gerekiyor. Ucuz kulaklıkların sünger kısmı ilerleyen zamanlarda genellikle sorun yaratıyor bu nedenle en dikkat etmeniz gereken kısım sünger kısmı ve süngerin rahatlığıdır. Mikrofiber kumaş veya suni deriden üretilmiş ve iyi işlenmiş bir kulaklık tercih etmenizi öneririm.

Ses Kalitesi

Kulaklık üreten firmalar, genelde kulaklıklardaki ses dönüştürücüyü optimize etmeye daha fazla dikkat ederler bu nedenle daha net ve daha dolgun bir ses sağlar. Oyuncu kulaklıklarının iyi bir ortam sesi sağlaması gerekmektedir. Bu nedenle 7.1 veya 5.1 headsetleri almanızı öneririm. Bu sayede oyunda seslerin hangi noktalardan geldiğini kolaylıkla anlayabilirsiniz. Bu özellik oyun sırasında kesinlikle küçümsenmemesi gereken bir özelliktir hatta en önemli özelliklerden biridir.

Oyuncu Kulaklığı Önerisi

SteelSeries Arctis 5 7.1 RGB Oyuncu Kulaklık

Kalite, konfor ve tasarım çok iyi ayrıca bu kulaklıkta RGB aydınlatma mevcut bu nedenle fiyatı biraz yüksek gelebilir. Ayrıca 7.1 özelliği bu kulaklıkta mevcut kesinlikle almanızı öneririm.

oyuncu kulaklığı önerisi

 

Logitech G332 Oyuncu Kulaklık

Şık bir tasarıma sahip olan bu kulaklıkta yazılım desteği bulunmamaktadır. Logitech bir marka kulaklık arıyorsanız fiyat performans olarak kesinlikle alınabilecek bir kulaklıktır. Mikrofonu fiyatına göre başarılı ve rahat bir kulaklıktır.

 

oyuncu kulaklığı önerisi 2021

 

Kingston HyperX Cloud II Oyuncu Kulaklık

Kablosu üzerinde buton bulunmaktadır. Bu butondan sesin ve mikrofon seviyesini değiştirebilirsiniz. Kutusunda yedek yastıkları bulunmaktadır ayrıca 7.1 özelliği bu kulaklıkta mevcuttur. Şuan piyasa bu fiyata alabileceğiniz en iyi kulaklıktır. Yıllarca rahatsız olmadan kullanabilirsiniz.

oyuncu kulaklığı önerileri

 

Gamepower Medusa 7.1 Oyuncu Kulaklık

Bir önceki kulaklık gibi kablosu üzerinden ses ve mikrofon ayarı yapabiliyorsunuz ve bu kulaklıkta da 7.1 özelliği mevcut. Fiyat olarak gayet uygun fiyatlı olan bu kulaklık rahat ve ergonomik bir yapıya sahiptir.

kulaklık önerisi

 

Corsair Gaming Void Pro RGB Wireless Oyuncu Kulaklık

7.1 ses sistemine sahip olan bu kulaklık, ergonomik kafa yastığı sayesinde başınızda uzun süreli kullanımlarda rahatsızlık yaratmamaktadır. RGB teknolojisi bu kulaklıkta da mevcuttur. Ayrıca renk ve efekt ayarı yapabiliyorsunuz. Fiyat olarak orta fiyatlı bir üründür.

oyuncu kulaklığı önerileri 2021

Eğer telefon arayışı içerisindeyseniz özenle hazırlamış olduğum uygun, orta ve pahalı fiyatlı telefon önerisi adlı içeriğime girip özellikleri ve fiyatlarını karşılaştırıp satın alabilirsiniz. Ekran kartınızın özelliklerini öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Diğer Gönderiler

1 Yorum

Birimiz Hepimiz İçin Modu Ne Zaman Geliyor? - Halil Koca | İçerik Üreticisi 23 Mart 2021 - 21:26

[…] oynarken canınız sıkılıyor ise müzik dinlemek en keyiflisi, oyuncu kulaklıkları içeriğime giderek müzik dinlerken rahat edebileceğiniz kulaklıklara bakabilirsiniz. Ayrıca […]

yanıtla

Yorum Yap