Windows 10 Etkinleştirme

yazan Halil Koca
windows 10 crack

Windows 10 Etkinleştirme

Bu içeriğimde çoğu kişinin şikayetçi olduğu windows 10 etkinleştirme hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğim. Orijinal olmayan windows kullanıcıları yani ülkemizde çoğu kişi ekranın sağ alt kısmında çıkan windows’u etkinleştir yazısından rahatsız olmaktadır. Günümüz şartlarıyla windows 10 satın almak maalesef mümkün değil. Fiyatları 1000 – 1900 tl civarındadır. Bu içeriğimde hem kalıcı hem güvenilir ve uygun fiyatlı windows 10 etkinleştirmeyi, OEM lisans ile nasıl etkinleştireceğimizden bahsedeceğim.

Windows etkinleştirmek için yapabileceğiniz 3 yöntem vardır;

  •  Bunlardan birincisi microsoft.com’dan satın alabileceğiniz ve yüksek fiyatları olan orijinal windows’tur.
  • Bu içeriğimde anlatacağım yani OEM lisansı ile windows satın almak, üstelik oldukça uygun fiyatlıdır.
  • Diğer bir yöntem ise crack yaparak etkinleştirmek. Fakat ben bu yöntemi pek sağlıklı bulmuyorum. OEM yöntemiyle 50 tl gibi bir ücretle güvenilir bir şekilde orijinal windows satın alabilirsiniz.

Hepimiz biliyoruz ki Türkiye şartlarında windows 10 satın almak oldukça pahalı. İsterseniz buraya tıklayarak windows 10 fiyatlarına bakabilirsiniz. Bu fiyatları görünce oldukça gülünç durum olduğunu fark edeceksiniz.

OEM Lisansı İle Windows 10 Etkinleştirme

Microsoft OEM Lisansı ile maalesef sadece bir bilgisayarı etkinleştirebiliyorsunuz. Tek kötü yanı bu fakat fiyat olarak aşırı uygun olması çok cazip geliyor. Fiyatının 50 tl gibi bir ücreti bulunmaktadır. OEM lisansının bir diğer avantajı ise size mail üzerinizden windows etkinleştirme için kod göndermektedir. Bu kod sayesinde windowsu kolay bir şekilde etkinleştirebiliyorsunuz. Yani demek oluyor ki dvd ile uğraşmıyorsunuz ve kargo ücreti, bekleme süresi gibi saçmalıklar gerekmiyor. Kolay bir şekilde saatler içerisinde windowsunuzu etkinleştirebiliyorsunuz. İşte bu avantajlı sebeplerden ötürü windows 10 etkinleştirmek için OEM lisansı almak kulağa çok mantıklı geliyor.

OEM Lisansı Nasıl Alınır ve Kullanılır ?

Öncelikle buraya tıklayarak windows 10 pro lisansa ulaşabilirsiniz. Ardından girdiğiniz siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Kayıt olurken gireceğiniz bilgilerin doğruluğundan emin olmanız gerekmektedir. Özellikle kod mail adresinize geleceği için mailinizi düzgün yazmanız gerekiyor. Yanlış mail girmeniz durumunda kod size ulaşmayacaktır.
Ardından kullandığınız bilgisayardaki windows sürümünü bilmiyorsanız bunu öğrenmeniz gerekiyor. Başlat kısmına ”winver” yazıp giriniz. Açılan sekmede hangi windows 10 sürümünüzü kullandığınızı görecekseniz. Aşağıda gördüğünüz gibi benim kullandığım sürüm windows 10 home sürümü eğer sizin windows 10 pro sürümüyse onu satın almanız gerekmektedir.

windows 10 etkinleştirme

Ardından siteye girip windows 10 pro veya windows 10 home satın almanız gerekiyor. Aldıktan dakikalar sonra size mail üzerinden kodunuz yollanıyor. Mail adresinize gelen 25 haneli kodu, başlat kısmına “Etkinleştirme Ayarları” yazıp “Ürün Anahtarı Değiştir” kısmına tıklıyoruz ve 25 haneli kodu buraya yapıştırıyoruz. Sonraki kısmına tıkladıktan sonra windows etkinleştirildi yazısını görmeniz gerekiyor.

windows 10 nasıl etkinleştirilirEvet arkadaşlar bu kadar kolay 49 tl’ye windowsunuzu etkinleştirebiliyorsunuz. Hem de 30 dakika gibi kısa bir süre içerisinde bu işlemler yapılabiliyor. Ayrıca OEM lisansı aldığımız adresten Office, Antivirüs yazılımları veya oyun satın alabilirsiniz. Daha fazla windows hakkında bilgi almak istiyorsanız yorum kısmında belirtebilirsiniz. Ekran kartı modelinizi merak ediyorsanız buraya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Windows 10 sıfırlama nasıl yapılır merak ediyorsanız buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Diğer Gönderiler

2 yorumlar

Ekran Kartı Öğrenme ? Ekran Kartı Modelini ve Özelliklerini Öğrenme 2 Mayıs 2021 - 22:01

[…] adlı içeriğime göz atmayı unutmayın. Eğer windows 10 kullanıp etkinleştirmek istiyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgi […]

yanıtla
Windows 10 Sıfırlama - Windows Nasıl Sıfırlanır ? Windows Sıfırlama 17 Mayıs 2021 - 02:53

[…] her şey silinecektir. Windowsunuzu 50 tl’ye orijinal şekilde etkinleştirmek istiyorsanız buraya tıklayarak […]

yanıtla

Yorum Yap