Zara Maaşları 2022

yazan Halil Koca
zara maaşları

Zara Maaşları

Ülkemizde ve dünyada en çok bilinen giyim markalarından olan zara markasının personellerinin maaşları hakkında bilgi almak isteyen kişileri için faydalı bir içerik sunacağım. ZARA firması ülkenin pek çok yerinde yeni mağazalar açmaktadır haliyle personel ihtiyacı artmaktadır. Peki zara maaşları 2022 yılı itibariyle ne kadar oldu?

Türkiye’nin ve Dünya’nın en büyük giyim firmalarından bir tanesi ZARA firmasıdır. Herhangi bir avmye gittiğinizde ZARA mağazalarının hep kalabalık olduğunu göreceksiniz. Son 2 yılda virüsün meydana gelmesiyle internet satışları da çok ciddi derecelerde artan ZARA büyümeye devam ediyor. Her yıl binlerce personel alımı gerçekleştiren ZARA firması bünyesinde binlerce personel barındırmaktadır. Haliyle Türkiye’den çoğu kişi ZARA personel, kasiyer, müdür, reyon görevlisi maaşlarını merak etmektedir.

ZARA Kimindir? Nedir?

ZARA markası Oyhso, Massimo, Bershka, STradivarius, Pull & Bear gibi markalar ile aynı çatı altında bulunan Inditext grubuna aittir. Zara İspanya’nın Arteixo şehrinde 24 Mayıs 1974 yılında kurulmuştur. Eski bir firma olduğu kurulduğu tarihten belli olmaktadır. Koronavirüs zamanında yüksek miktarda olumsuz etkilenen bir firma olmuştur. Zara kelimesinin anlamı Arapça kökenlidir, anlamı ise güzel, parlayan şafak, şatafat anlamına gelmektedir. İspanya’da ise Zara’nın anlamı mısır olarak kullanılır.

zara personel maaşları

Zara Personel Maaşları Nedir?

Genellikle üniversite öğrencilerinin başvurduğu zara mağazası, işsizler ve iş arayanlar için iyi bir kapı oluşturmaktadır. Firma asgari ücrete odaklı bir maaş vermektedir. Detaylı bir şekilde anlatacağız.
Haftanın 6 günü en az 40 saat şekilde çalışırsanız ortalama olarak 5.000 TL civarında alırsınız. Ayrıca prim ücretleri ve satış hedeflerini tamamlayan personeller 5000 TL – 6500 TL arası bir maaş almaktadır. Kasiyer, reyon görevlisi ve depo sorumlusu personeller ise aylık olarak 4500 – 5500 TL arasında bir ücret almaktadırlar. Zara mağazalarında bulunan müdürler ise maaş olarak 7000 – 9000 TL arası bir ücret almaktadır. Ayrıca ek olarak zara firması çalışanlarına yemek kartı, yol ücreti ve zara mağazalarında kullanabileceğiniz indirim çekleri gibi yardımlarda bulunmaktadır. Part-time işe girenler ise 4500 TL gibi güzel bir ücret almaktadır.

ZARA Çalışma Saatleri ve Şartları Nelerdir?

ZARA mağazalarının internet satışları da oldukça büyük derece artmıştır. Mağazalar günün herhangi bir saatinde gitseniz bile kesinlikle doludur. Genellikle çoğu kişinin tercihi Zara mağazasıdır çünkü ürünlerin kalitesi diğer markalara göre daha fazladır. Bu nedenle personeller fazladan mesai yapmaktadırlar. Çalışanlar sabahçı ve akşamcı olarak ikiye ayrılmıştır. Full time çalışan personeller haftanın 6 günü çalışıp 1 gün izin yapmaktadırlar. Part time çalışan personeller ise haftalık en az 25 saat çalışmak zorundadırlar. Personellerin çalışma saatlerini mağaza müdürleri belirlemektedir. Zara mağazaları genellikle avmlerde olduğu için personellerin çalışma saatleri avmnin açılış ve kapanış saatlerine göre değişmektedir. Normal olarak 10.00 – 22.00 saatleri arasında çalışan zara firması pandemiden dolayı daha erken saatlerde kapatılmaktadır.

zara maaşları 2022

Zara İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

 

Zara firmasına iş başvurusu yapmanız için internet sitesini takip etmeniz gerekmektedir. Firmanın internet sitesinde iş başvuru formunu doldurarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Ek olarak kariyer siteleri ve iş ilanı sitelerinden de başvurularınızı yapabilirsiniz. İşe alınırken herhangi bir deneyiminiz var ise sizi daha kolay işe alacaklardır. Dış görünüş ve iletişim becerileriniz yüksek ise işe alınmamanız için hiçbir sebep yok.

Zincir marketlerden olan A101 marketinin maaşlarını ve trendyol kuryelerinin maaşlarını merak ediyorsanız göz atabilirsiniz.

Diğer Gönderiler

Yorum Yap